Babalık Testi Yaptırmak

Babalık Testi, yaptırmak isteyen kişiler için Türkiye’nin dört bir yanında kliniklerde gerçekleştirebilecekleri işlemlerin başında yer almaktadır. Özellikle gebeliklerin şüpheli olması durumunda pek çok bey babalık testi yaptırmak amacı ile kliniklere başvurmakta, laboratuvar ortamında analiz yaptırmayı tercih etmektedir. Bu noktada bizler sizlere yardımcı olmaktayız, iletişim bölümünden bize mail atabilirsiniz.

Babalık Testi Nedir?

DNA Babalık testi, isminden de anlaşılabileceği üzere, kişinin dünyaya gelen çocuğun biyolojik olarak babası olup olmadığını anlayabilmek adına uygulanmakta olan işlemdir. Kan doku, epitel doku, ya da çeşitli salgılar kullanılarak yapılan DNA testinde, biyolojik baba kesin olarak belirlenebilmektedir. Bu sebepten ötürü babalık testi, sık sık uygulanan testler arasında yer almaktadır. Babalık testi yaptırmak için çoğunlukla mahkeme kararı olması gerekmektedir. Testin uygulanması için gebeliğin sona ermiş olması şartı aranmaktadır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan DNA Babalık testi nasıl yapılır? başlıklı makalemizde dna babalık testi fiyatları ve DNA Babalık testi nasıl yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir