Gebelik Sırasında Babalık Testi

 Babalık testi uygulaması, özellikle Avrupa’da son derece popülerleşen, bebeğin biyolojik babasını belirlemek için birebir olan bir yöntemdir. Çeşitli sebeplerle ihtiyaç duyulan babalık testi, bebeğin anne ve babasının kimliğini belirlemek için kullanılır. Babalık testi sırasında, çeşitli dokular kullanılmaktadır. Deri, saç, ağız içi epitel doku ve bunun gibi herkes için farklı DNA dizilimine sahip olan unsurlar babalık testi yapılması için birebirdir.

Gebelik içinde babalık testi yapılıp yapılamayacağı son zamanlarda oldukça tartışan konuların başında gelmektedir. Gebelik süresince yapılan birtakım testlerle bebeğin biyolojik babasının belirlenmesi yönünde çalışmalar olsa da bu yöntem günümüzde hala etik bulunmamakta ve uygulamaya konulmaktan çekinilmektedir. Gebelik durumu teste sorun değildir.  Kısa süreli tetkitler için şubemize sizleri beklemekteyiz. Böylelikle sonuca yönelik sonuçlar alabiliriz.28

Bir önceki yazımız olan Babalık Testi Yaptırmak başlıklı makalemizde babalık testi nedir? ve babalık testi yaptırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir